WordPress je najrozšírenejším redakčným systémom na svete. V súčastnosti má WordPress viac ako 10 miliónov stiahnutí. Veľkou výhodou WordPressu je, že neustále vychádzajú nové témy a pluginy a to aj v bezplatnej verzii. Aj úplný amatér si tak dokáže vytvoriť web stránku, ktorá vyzerá profesionálne. Poďme si teda predstaviť zopár nových bezplatných tém, ktoré stoja zato.

Pred samotným výberom témy si však treba určiť, aký typ témy chceme, respektíve načo ju budeme využívať. Väčšina tém nie je kompletne univerzálna a je robená za nejakým účelom. Napríklad témy pre blog, témy pre woocommerce alebo corporate témy, teda témy pre firemné portfólio.

Kvalitné témy by mali byť z optimalizované pre vyhľadávače, nemali by byť obsahovať chyby a mali by dodržiavať určité štandardy. Témy, ktoré sťahujete priamo zo stránky wordpress.org by mali dodržiavať všetky tieto body, nakoľko podliehajú kontrole skúsených užívateľov.

Hestia – Univerzálna téma

Jedna z prvým tém pri mojom hľadaní je Hestia. Ide o pomerne univerzálnu a naozaj prepracovanú tému. Táto téma sa dá využiť pre váš blog, vašu firemnú stránku, ale aj pre e-shop postavený na woocommerce. Súčasťou témy sú aj bezplatné pluginy, ktoré sú potrebné pre správny chod témy.

Flash

Ďalšia univerzálna témy určená pre blog, woocommerce a tiež firemnú prezentáciu. Téma tiež obsahuje plugin pomocou, ktorého si jedným klikom môžete naimportovať všetky demo nastavenia, stránky a príspevky. Tieto údaje si môžete neskôr zmeniť. Téma obsahuje niekoľko layoutov, teda rozložení prvkov.

 

Envo Magazine

Envo Magazine je téma určená výhradne pre blogovanie. Téma je veľmi pekne spracovaná a optimalizovaná. Obsahuje tiež funkciu  importu nastavení. Téma obsahuje veľký slider s novinkami na úvode.

 

Envo Business

Ide o tému určenú pre firemné webové stránky. Tému vytvorili rovnakí ľudia ako tému Enveto Magazine. Envo Business je veľmi prepracovaná téma, ktorá vyzerá skutočne profesionálne. Pomocou tejto témy budete mať plnohodnotné firemné web stránky. Téma s dá podľa potrieb upravovať. Dokážete si zmeniť farby, obrázky, rozloženie. Súčasťou témy sú tiež bezplatné pluginy potrebné pre správne fungovanie témy.

 

Materials

Ďalšia WordPress téma určená pre firemné webové stránky. Téma má pred-pripravených niekoľko dizajnov určených pre rôzne druhy podnikania. Téma obsahuje tiež niekoľko funcií, ktoré sa určite budú hodiť. Sú to napríklad cenové tabuľky, výber google písma, google mapy, video pozadie a awesome ikony.

Orfeo

Veľmi elegantná téma určená pre firemné prezentácie, ale aj pre woocommerce obchod. Téma má tiež veľmi pekne spracovanú blogovaciu časť. Takže s dá využiť aj pre váš blog. Téma obsahuje tiež pluginy, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie témy.

Online shop

Illdy

Ildy je moderná elegantná téma určená pre firemné web stránky. Obsahuje sekcie ako recenzie zákazníkov, galériu portfólia, sekcie s textami a iné potrebné sekcie pre klasickú firemnú web stránku.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich